Foksal 13/15 – prawdziwa perełka w centrum starej Warszawy

admin on 30 grudnia, 2019

Kamienice numer 13 i 15 przy ulicy Foksal to w tym momencie jedne z najdroższych nieruchomości w Warszawie. Mieszczą się w Śródmieściu w okolicy m.in. Filharmonii Narodowej, Muzeum Narodowego oraz Teatru Dramatycznego. To samo serce przedwojennej Warszawy. Wspaniała lokalizacja, historia oraz wygląd mieszkań sprawiają, że mało kto nie chciałby tutaj zamieszkać.

Nuta historii

Ulica Foksal w Warszawie już od XVII wieku była obszarem zasiedlonym przez ówczesną elitę. Znajdował się tutaj elegancki ogród miejski, w którym organizowane liczne bale i widowiska. W XIX wieku wzdłuż ulicy zaczęły powstawać luksusowe wille i pałace, w których zamieszkiwała warszawska inteligencja i burżuazja. Natomiast w XX wieku, przy tej właśnie ulicy powstały słynne kawiarnie Cafe Snob oraz Cafe Bodo, ulubione miejsca spotkań warszawskiej śmietanki towarzyskiej.

Kamienice 13 i 15 powstały w latach 1895 i 1898. Zaprojektował je Artur Otton Spitzbarth. Od początku zamieszkiwały je postaci ważne dla historii i kultury Polski. Dwudziestolecie międzywojenne to czas, w którym kamienica numer 13 zyskała jeszcze większy blask. To właśnie wtedy stała się własnością Jana Wedla, który wyposażył ją w liczne udogodnienia m.in. pierwszą warszawską panoramiczną windę.

Te unikatowe zabytki epoki Belle Epoque jako jedne z nielicznych budynków Warszawy przetrwały wojenne bombardowania. To prawdziwe perełki na rynku tego typu historycznych nieruchomości.

Zajrzyjmy do wnętrza Foksal 13/15

Kamienice Foksal 13/15 to prawdziwy rarytas dla znawców sztuki. Wchodząc do ich wnętrza daje się odczuć swego rodzaju podróży w czasie. Wysokie na kilka metrów wnętrza pałacowych rezydencji wyposażone są w około 100 wzorów zabytkowej sztukaterii oraz 20 mozaikowych parkietów. Dodatkowo w budynkach znajdziemy zabytkowe dziedzińce, bogato zdobione polichromią klatki schodowe, marmury karraryjskie, rzeźbione portale i ręcznie kute balustrady (co dzisiaj jest już w zasadzie nie do uzyskania).

Dla każdego coś miłego

Metraż dostępnych apartamentów to kolejno: nieruchomości do 50 m2, 51 – 100 m2, 101 – 150 m2 oraz powyżej 151 m2.

Kamienice wyposażone są w dwupoziomowy podziemny parking, strefę SPA z sauną i jacuzzi, salę fitness oraz pokoje gościnne. Dodatkowo częściowo zadaszony taras widokowy z barem, strefa relaksu. Mieszkańcy mogą liczyć, także na prywatnego konsjerża.

Rekordowe ceny mieszkań

Kamienice Foksal 13/15 oprócz luksusu mają już na swoim koncie, również rekordy. To cena jaką zapłacił nabywca za dwa połączone apartamenty o powierzchni 470 m2. To jedna z najwyższych cen jaką kiedykolwiek zapłacono za mieszkanie w całej historii II RP. Jeden metr kwadratowy kosztował około 36 tys. zł.

Kamienice Foksal 13/15 to prawdziwy oryginał na rynku branży nieruchomości. Każdy kto lubi historycznego ducha nieruchomości oraz przepych epoki Belle Epoque poczuję się tutaj jak w raju. To jak? Skusicie się?

 

 

0 comments
Post a comment