Nowe osiedle Fama Jeżyce

admin on 8 stycznia, 2020

Inwestycja “Nowe Jeżyce” to między innymi nowe osiedla. Pisaliśmy już o osiedlu “Nasze Jeżyce”. Jednak to nie jedyna inwestycja na terenie dawnych jeżyckich fabryk. Na terenie dawnej Wiepofamy, powstaje osiedle “Fama Jeżyce”. Rozpoczęcia budowy zaplanowane jest na marzec.

Budowa i projekt osiedla Fama Jeżyce

Inwestorem jest firma Unidevelopment. Autorami projektu zabudowy są natomiast architekci z warszawskiego biura HRA Architekci. Dokładna lokalizacja inwestycji to obręb ulic Św. Wawrzyńca oraz ulicy Nad Seganką.

Pierwszy etap osiedla zakłada budowę 251 mieszkań, których metraż rozpocznie się od 30 metrów kwadratowych. Największe mieszkania będą miały około 100 metrów kwadratowych. Będzie można wybrać mieszkania o różnym rozkładzie oraz z przedziałem pokojów od 1 do 5.

Kondygnacji budynków zaplanowano osiem, plus jedna kondygnacja podziemna, na której znajdzie się parking dla mieszkańców.

Projekt architektoniczny nawiązuje do istniejącej już zabudowy Jeżyc oraz ich modernistycznego charakteru. Przewidziana jest zabudowa kwartałowa, narożniki budynków mają być lekko zaokrąglone, a balkony betonowe i surowe, nawiązujące silnie do modernizmu międzywojnia. Poprzemysłowo, lekko loftowo, nowocześnie!

Nowe ulice i infrastruktura

Każda z części osiedla będzie miała własny wewnętrzny dziedziniec, na którym znajdzie się plac zabaw oraz wypoczynkowa przestrzeń z zielenią.  Dodatkowo powstaną nowe ulice m.in Nad Seganką, która połączy ulice Janickiego i Kościelną. Wjazd na osiedle będzie możliwy od ulicy Kościelnej.

Szczegółowe informacje o osiedlu Fama Jeżyce

Wszyscy, którzy są zainteresowani kupnem mieszkania na nowym osiedlu Fama Jeżyce, mogą zapisywać się na specjalnie do tego stworzonej stronie www.puszczamyfame.pl. Po zapisaniu się na stronę, jako pierwsi dostaną szczegółowe informacje o dostępnych mieszkaniach.

logo Fama Jeżyce

0 comments
Post a comment